1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Mircea Andrei, candidatul PAM la Primăria Piteşti: Voi restitui stadionul oraşului şi echipei FC Argeş

pam fc argesPreşedintele Partidului pentru Argeş şi Muscel, Mircea Andrei, s-a declarat şocat de faptul că o echipă formată din suporteri şi oameni de bună credinţă, precum și din foste glorii ale fotbalului argeşean de legendă – este pur şi simplu ignorată de autorităţile locale piteştene. Dacă pentru echipe din mediul rural, care nu au nicio legătură cu Argeşul sau Piteştiul, administraţia locală a făcut eforturi considerabile pentru a păcăli cumva suporterii că FC Argeş încă mai ţine de administraţie într-o formula sau alta ei, bine, pentru adevărata echipă FC Argeş 1953 nu s-a făcut nici cel mai mic efort pentru a o ajuta să meargă mai departe.

Preşedintele Partidului pentru Argeş şi Muscel a declarat referitor la situaţia în care se află FC Argeş 1953:

"Dacă PAM câştigă Primăria Piteşti, vă promit solemn că vom restitui stadionul oraşului şi echipei FC Argeş, fiecărui sportiv care vrea să se antreneze şi fiecărui tânăr care are un viitor în sport. Cu o tradiţie cum are echipa FC Argeş 1953 şi cu oamenii care s-au strâns în jurul acestui minunat nume este total nefiresc ca municipalitatea din Piteşti să promoveze formule artificiale pentru dezvoltarea sportului în judeţul Argeş."

Preşedintele executiv al FC Argeş 1953, Dan Ionaşcu, speră din suflet ca situaţia extrem de complicată în care a ajuns echipa - cu "sprijinul" administraţiei piteştene - să înceteze şi să găsească odată un om care să nu aibă interese ascunse aşa cum s-a întîmplat până acum, ci pur şi simplu să îşi dorească să ajute sportul şi FC Argeş:

"În primul rând, mă bucură că un om ca domnul Mircea Andrei se gândeşte la soarta FC Argeş. Spun asta pentru că ştiu că domnia sa nu are interese de niciun fel, așa cum au alţii prin Piteşti, iar când vorbeşte o face sincer şi deschis. Ce nu înţelegem noi este de ce trebuie ca FC Argeş să joace în altă parte în condiţiile în care, acest stadion a fost construit tocmai pentru ca această echipă să joace aici şi să încânte inimile suporterilor! Primăria trebuie să înţeleagă că nu este stadionul lor şi că ei sunt doar administrator. Sper ca domnul Mircea Andrei să reuşească să redea stadionul piteştenilor, sportivilor şi FC Argeşului" - a conchis Dan Ionaşcu.

Mult mai supărat pe situaţia în care se află FC Argeş s-a declarat vicepreşedintele Florin Dobre - cunoscut ca suporter înfocat al echipei - care a declarat:

"Îi mulţumesc domnului Mircea Andrei pentru cuvintele de încurajare şi nu numai. Cred că numai asemenea oameni ne pot ajuta. Noi am vrut încă de la început să jucăm aici pe stadion, dar am fost plimbaţi şi ulterior refuzaţi. Clinceniul a venit la Piteşti să ne păcălească cumva că ar fi FC Argeş... Mai nou, Steaua şi-a găsit culcuşul aici în loc să ne facem echipa noastră locală, brandul nostru, numele nostru, tradiţia noastră, FC Argeşul nostru - îi primim pe alţii de parcă Piteştiul ăsta s-a transformat doar într-o simplă gară!"

Mircea Andrei, preşedintele Partidului pentru Argeş şi Muscel şi candidatul PAM la primăria Piteşti, pare hotărît să ajute echipele care au rezultate bune şi tinerii talentaţi, dar mai ales să facă dreptate în cazul FC Argeş 1953 care nu merită batjocura aceasta pentru eforturile supraomeneşti de a dezvolta o echipă formată numai din argeşeni.

CRISTIAN GENTEA: ORGANIZĂM LA PITEȘTI FESTIVALUL CARE VA PUNE ORAȘUL PE HARTA MARILOR EVENIMENTE DIN... Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020 Turismul festivalier - ca fenomen social ce contribuie la dezvoltarea durabilă – reprezintă o prioritate pentru majoritatea orașelor: 88 de festivaluri și evenimente culturale au fost organizate în Romania în anul 2019.  Urmărim, prin acest...
Alianța Național Țărănistă îl susține pe Virgil Baciu la președinția Consiliului Județean Argeș Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - joi, 17 septembrie 2020 Alianţa Naţională Ţărănistă, condusă în Argeş de George Păltineanu, îl susţine pe Virgil Baciu, care candidează la preşedinţia Consiliului Județean Argeş din partea PMP. Primarul de la Corbi şi-a câştigat respectul şi admiraţia tocmai datorită real...
PSD face plângere penală împotriva Guvernului Orban Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 16 septembrie 2020 Ion Mînzînă, președintele PSD Argeș, și Ion Dumitru, primarul comunei Albota, au susținut astăzi o conferință de presă în care au adus în discuție modul discreționar în care Guvernul a alocat fonduri către comunitățile locale la ultima rectifi...
Cristian Gentea:  Eu vreau sa merg cu capul sus pe strada mare - voi introduce formatul de guvernare... Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - marți, 15 septembrie 2020 Sărbătorim astăzi ziua internațională a democrației! Temei al acestui sistem și al acestei valori stă, în opinia mea, dreptul de a alege și a decide numai împreună: cetățeni și lideri! În proiectul pe care mi-l asum pentru Pitești, voi introduce ...
Cristian Gentea: Voi face din Lunca Argeşului cel mai mare parc de distracţii din regiune Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - luni, 14 septembrie 2020 Terase Restaurante Cafenele Zone de barbeque şi picnic Locuri de joacă Tiroliene Cinematograf în aer liber Zonă de concerte Piste pentru biciclişti Malurile Argeșului oferă o oportunitate imensă de infrastructură pentru agrement, sport și ...
EMANUEL SOARE I-A PUS CU BOTUL PE LABE PE ZIARISTUL DE SERVICIU DE LA REALITATEA TV ȘI PE ANCA ALEXA... Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat duminică, 13 septembrie 2020 Zilele trecute s-a încercat o lovitură mediatică nedreaptă la Realitatea TV împotriva candidatului PNL la președinția Consiliului Județean Argeș, Emanuel Soare. Ziaristul de serviciu, secondat de Anca Alexandrescu (fostă consilieră a lui Liviu ...
Ionuț Moșteanu, singurul candidat anti-PSD! Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat duminică, 13 septembrie 2020 30 ani cu PSD și pesediști au fost de-ajuns. Avem o șansă istorică în Pitești, să smulgem orașul nostru din mâinile unei vechi clase politice corupte, interesată mereu doar de privilegiile lor, niciodată de piteșteni. PSD și pesediștii au aba...
Cristian Gentea: Modernizăm sistemul de învățământ, facem școala atractivă și dinamică! Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat duminică, 13 septembrie 2020 Investițional, Primăria Pitești răspunde de construcția, extinderea, modernizarea și dotarea unităților în care se pregătesc peste 32.000 de elevi. Aceste obligații sunt ca și asumate, pentru că intră în "fișa postului" administrației locale, e...
Consiliul Județean - 283 de proiecte de infrastructură școlară în 87 de localităţi Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - sâmbătă, 12 septembrie 2020 Consiliul Județean - 283 de proiecte de infrastructură școlară în 87 de localităţi 10 milioane de euro au fost investite în infrastructura școlară în perioada 2016-2020. Ion Mînzînă: "Consiliul Județean a finanțat sau cofinanțat 283 de proiect...
Emanuel Soare despre Ion Baicea: Primarul care încalcă legea trebuie schimbat Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat vineri, 11 septembrie 2020 Echipa PNL Argeș s-a aflat astăziîn turneu electoral la Costești și în mai multe localități din sudul județului. ”Am fost azi în orașul Costești, cu domnul Dan Vasile, candidatul PNL pentru Primărie, cu domnul Adrian Miutescu, presedintele PNL A...
Dispeceratsedc
Genteastanga
Bannerusr
Logodaciamioveni
Elevii din Mioveni care învață în școlile și liceele din Pitești au transport urban gratuit pe autob... Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 18 septembrie Consiliul Local Mioveni a adoptat Hotărârea 142/17.09.2020, prin care se aprobă Convenția de colaborare între SC PUBLITRANS 2000 S.A. și Unitatea Administrativ Teritorială a orașulu...
Argeș: 24 de morți și 85 de răniți în accidente rutiere! Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 18 septembrie 2020 În perioada ianuarie-august 2020, pe raza judeţului Argeş s-au produs 95 de accidente rutiere grave, soldate cu decesul a 24 de persoane şi rănirea gravă a altor 81 de persoane...
SALUBRITATE 2000 SA: Graficul de colectare a deșeurilor reciclabile pe luna septembrie Articol de ARGESFOCUS.RO – Publicat vineri, 04 septembrie 2020 Salubritate 2000 S.A., operator al serviciului de salubrizare în zona de sud a municipiului Pitești, aduce în atenția abonaților casnici graficul de colectare a deșeurilor reci...
Kiss
Bannerstroe
Bannerfratica
 
salubritate 1
 Ziare Online

Primaria Mioveni

Primaria Bascov

Ziare
 
salubritate2000