Fiesta latino-americană la Filarmonica Pitești
- Detalii
- Categorie: Cultura
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - luni, 17 ianuarie 2022
Filarmonica Piteşti organizează joi, 20 ianuarie, de la ora 19:00, în Sala „Simfonia” a Centrului Multifuncţional, un nou concert simfonic.
La pupitrul dirijoral se va afla, în premieră, dirijorul argentinian Ramiro Arista.
În program: Arturo Márquez – „Danzón No. 2”, Macedonio Alcalá – „Dios nunca muere”, Astor Piazzolla – „Tango del ángel și Libertango”, Carlos Ortega Salinas – ”Suite Acuarela Andina”, Ary Barroso – ”Brasil”, Daniel Alomía Robles – „El cóndor pasa”, Joseíto Fernández – „Guantanamera”, Anónimo popular – „El Sanjuanero” și Victor Vargas – „Atlántico (Columbia Columbiana)”. Aranjamentele muzicale aparțin lui A. Carrasco și S. Sandoval.
Intrarea în sala de spectacole se va face pe baza certificatului verde.
Participarea publicului este de 30% din capacitatea sălii de concert.
Spectatorii vor purta masca de protecție.
Biletele pot fi achiziționate de la casieria instituției, prețul unuia fiind 40 sau 30 de lei, în funcție de categoria locului.
Elevii, studenții și pensionarii beneficiază de reducerile aferente.
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 19 iunie 2026
Centrul Cultural Pitești organizează, în perioada 22-26 iunie, evenimente cultural-educative și de dezvoltare personală care pot fi urmărite online, pe pagina oficială de Facebook a...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 19 iunie 2026
Publitrans 2000 informează publicul călător că, în data de 20 iunie 2026, în intervalul orar 08:00–16:30, ca urmare a unor restricții temporare de circulație, capătul de linie pentr...

