Duminică, umplem Sala Sporturilor! Baschetbaliștii țintesc a treia victorie consecutivă!
- Detalii
- Categorie: Sport
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 18 noiembrie 2022
Liga Națională de Baschet masculin se reia după o pauză de trei săptămâni, iar vulturii de la FC Argeș continuă seria meciurilor pe teren propriu.
Alb-violeții mai au de disputat doar câteva partide la Sala Sporturilor Trivale, până la mutarea oficială către Pitești Arena, iar următoarea va avea loc duminică. De la ora 18:00, elevii lui Milan Mitrovic primesc vizita lui CSM Petrolul Ploiești.
FC Argeș are o serie de două victorii consecutive și țintește încă două puncte. Jocul se anunță unul foarte interesant, iar iubitorii sportului cu mingea la coș, precum și fanii sportului piteștean, sunt așteptați la sală în număr cât mai mare.
Accesul în arenă va fi permis începând cu ora 17:00, biletul pentru intrarea generală fiind 7 lei.
Spectacol dedicat tradițiilor românești la Bascov: Ziua Iei, pe 22 iunie 2026
Casa de Cultură a Comunei Casa de Cultură a Comunei Bascov „Adriana Trandafir”, în parteneriat cu Primăria Bascov și Consiliul Local Bascov, organizează luni, 22...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - luni, 22 iunie 2026
Filarmonica Pitești deschide joi, 25 iunie, stagiunea estivală 2026 cu un concert vocal-simfonic „The time of my life” susținut de orchestra simfonică a instituției, soliștii Adina Si...

