După 12 ani, echipa de baschet a Piteștiului a revenit cu victorie în Europa!
- Detalii
- Categorie: Sport
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 9 octombrie 2024
După 12 ani, echipa de baschet a Piteștiului a revenit cu victorie în Europa!
Și nu oricum, ci cu o victoriae astăzi, 67-65, din duelul cu Pärnu Sadam, în superba atmosferă creată de piteșteni!
”Am fost onorat să primesc din partea doamnei Carmen Tocală, președintele FRB, premiul dedicat celui mai bun organizator de competiții baschetbalistice din România.
O asigur, în continuare, de întreg sprijinul administrației piteștene.
Succes echipei noastre!
Ne dorim cât mai multe victorii în Europa!”, a transmis primarul Cristian Gentea.
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 24 iunie 2026
Consiliul Județean Argeș anunță un nou eveniment cultural de marcă la Pitești. Mihai Gane, poetul argeșean devenit unul dintre cei mai citiți autori din Spania și America Latină, ...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 26 iunie 2026
Pianistul Matei Ilia Rădulescu vă dă întâlnire vineri, 26 iunie, de la ora 19:00, la Centrul Multifuncțional, la un recital extraordinar în care în afara compozițiilor marilor cla...

