Piteștiul a urcat, din nou, pe podium, la Cupa Forex – Brașov!
- Detalii
- Categorie: Sport
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - joi, 9 iunie 2022
În cadrul Turneului Internațional de Gimnastică Ritmică desfășurat la Brașov, în data de 4 iunie 2022, cele 5 gimnaste ale clubului Olimpic Argeș Gym, ce activează în cadrul Centrului Cultural Pitești, coordonate și însoțite de antrenorul și arbitrul de gimnastică ritmică Nicoleta Andrei, s-au clasat pe locul al III-lea, obținând medalia de bronz la individual, la categoria IV junioare.
La turneu au participat peste 20 de cluburi sportive de gimnastică ritmică de performanță afiliate Federației Române de Gimnastică Ritmică.
Competiția s-a desfășurat pe 5 categorii de vârstă, peste 200 de sportive de înaltă ținută - câștigătoare în diverse competiții naționale și internaționale - fiind prezente pe suprafața de concurs.
Piteștiul a fost reprezentat cu cinste, iar cele cinci sportive – Coman Ana Maria, Solimonescu Ștefania, Nicula Antonia, Derviș Ana și Dumitru Jasmine – au urcat pe podium împreună!
Felicităm micile gimnaste piteștene, antrenorul și familiile care le susțin, și le dorim cât mai multe medalii câștigate în competițiile viitoare!
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 26 iunie 2026
Zilele Orașului Mioveni 2026 continuă duminică, 28 iunie, cu evenimente speciale dedicate colaborării internaționale, tradițiilor și folclorului autentic.
Moment aniversar dedicat ...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 26 iunie 2026
Primăria Municipiului Pitești, prin SPEPMP, împreună cu CSM Pitești, DJST Argeș și A.J.N.P.M. Argeș, organizează „Cupa Verii 2026” la înot, o competiție destinată copiilor cu vârste...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - miercuri, 24 iunie 2026
Societatea HADITON GROUP SRL a anunțat depunerea raportului privind impactul asupra mediului pentru proiectul „Modernizarea fermei avicole (de creștere găini ouă consum)”, investi...

